Mieszkając w przejrzystej gminie

OBORNIKI. Przedsięwzięcie „Przejrzysta gmina” zostało przygotowane wspólnie przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach większego przedsięwzięcia o nazwie „Przejrzysta Polska”. Uzyskanie przez gminę odpowiedniego certyfikatu nie jest łatwe, ale wielce nobilitujące. 

Słysząc określenie ”partycypacja społeczna” w pierwszej chwili nie wiemy o co chodzi. Najczęściej  partycypacja społeczna jest określana jako proces, podczas którego obywatele mają wpływ na decyzje podejmowane przez władze kraju, województwa, powiatu czy gminy. Najprościej mówiąc, jest to komunikacja pomiędzy administracją publiczną a obywatelami. 

– Administracja Obornik chce tego modelu i dlatego gmina przystąpiła do kolejnej edycji konkursu „Przejrzysta gmina” – oświadczyła burmistrz Anna Rydzewska. Jest już w Obornikach audytor, który wyda opinię o transparentności wszelkich poczynań władz. Jeśli będzie ona pozytywna, to Oborniki będą mogły się nadal szczycić się specjalnym znakiem, a to ma ogromny wpływ na potencjalnych inwestorów oraz na osoby chętne zamieszkać na terenie gminy.

Podobne artykuły