Działkowcy świętowali

ROGOŹNO. Działkowcy ze Związku Ogrodów Działkowych im. K. Marcinkowskiego mieli co świętować w minioną sobotę. Coroczny piknik nie tylko związany był z dniem dziecka, ale również z 55 rocznica powstania ogrodów działkowych. Zabawa miała na celu jeszcze większe zintegrowanie społeczności działkowców – jak mówi nam prezes Jan Lijewski. Przy współpracy z RCK, które nie tylko wypożyczyło sprzęt nagłaśniający, ale również swojego prowadzącego Ryszarda Dworzańskiego, sponsoringu  urzędu miasta i przy pomocy własnych sił, zorganizowano nie lada atrakcję dla wszystkich grup wiekowych. 

Dzieci brały udział w niekończących się zabawach sprawnościowych – od biegów, przez strzelanie piłką do bramki, do tańców. Najmłodsi uzyskiwali smakowite nagrody, tatusiowe mogli po męsku najeść się darmowej grochówki, napić złocistego płynu, a następnie postrzelać z wiatrówki i łuku. Mamusie, patrząc na roześmiane twarze swoich dzieci i coraz spokojniejsze twarze swoich mężczyzn, czego mogły więcej chcieć od życia. Pogoda również dopisała. Mocne słońce tylko dodało wszystkim energii.

Najstarsi działkowcy otrzymali z rąk prezesa, w obecności burmistrza Bogusława Janusa oraz przewodniczącego rady miejskiej Romana Szuberskiego, wyróżnienia. Byli nimi między innymi Stefan Grześkowiak, Zygmunt Kozioł, Tadeusz Sajdak, Mieczysław Borowiak, Marian Chojnacki, Zofia Juś, Józef Gniad. Należy również wspomnieć o osobach, które bardzo zaangażowały się, aby ten dzień był tak wspaniały, a były nimi Ola Kowalska, Marian Biskupski, Danuta Olendrowicz i Elżbieta Polcyn.

Podobne artykuły