Złota Pyra powędruje na Ukrainę

OBORNIKI. Niedzielny bieg o „Złotą Pyrę”, był kolejnym z czterech biegów zaplanowanych w tym roku przez Obornickie Centrum Sportu. W piekącym słońcu minionej niedzieli na starcie przy Urzędzie Miejskim stanęło 155 zawodników w tym 18 pań, gotowych przebiec ponad 21 kilometrów. Startującym sekundował spory tłum oborniczan. 

Ruszyli ulicami miasta a potem przez Gołaszyn i Maniewo znów do Obornik, by stanąć na mecie na obornickim Rynku. Najtrudniej było na nieocienionym odcinki przez Maniewo, gdzie rozgrzany asfalt kleił się do butów. Na drodze półmaratonu stały punkty wydające zawodnikom wodę. 

Wreszcie, po ponad godzinie, wbiegł na metę jako pierwszy Mykola Rudyk z Ukrainy, zdobywca „Złotej Pyry”. Jego czas to zaledwie 1 godzina i 10 minut i 18 sekund. Zwycięzca zdecydowanie wyprzedził kolejnych biegaczy. Drugim był poznaniak Maciej Łucyk, a zaraz po nim oborniczanin Dariusz Szrama, zwycięzca poprzedniego biegu na 10 kilometrów. Tym samym Dariusz potwierdził swą wciąż doskonałą formę. Kolejnym oborniczaninem był na mecie z czasem 1,24 Mirosław Paluch. Wyprzedziła go jednak najszybsza z pań, Agnieszka Janasiak z Poznania, która przybiegła z czasem od trzy sekundy lepszym. 

Najszybszą oborniczanką okazała się nauczycielka Joanna Gawlik, którą po morderczym biegu stać było jeszcze na promienny uśmiech na mecie. Nasz kolega po piórze Krzysztof Nowacki ustanowił swój kolejny życiowy rekord pokonując trasę w czasie 1,30.  W grupie do lat 20 zwyciężył Bartosz Majorczyk a oborniczanin Mateusz Komorowski był czwarty.

Zawodników nagrodzono pucharami, medalami i dyplomami a następnie ich nakarmiono kiełbaską z grilla. Doskonała organizacja półmaratonu i jego widowiskowość zgromadziły na Rynku liczną publiczność. Tomasz Konitz z mikrofonem w dłoni informował o wszystkim, co się działo na trasie i na Rynku. Nasza kamera zarejestrowała fragmenty, by je pokazać w „Oborniki TV” na stronie www.oborniki.com.pl. 

Podobne artykuły