Gimnazjaliści wymuszali pieniądze i zastraszali

OBORNIKI. Policjanci  ustalili, że grupa nastolatków wyłudzała i wymuszała pieniądze od swojego rówieśnika. Proceder ten trwał niemal trzy lata, w trakcie których wyłudzone zostało  ok.  3500 zł. Teraz sprawą nieletnich zajmie się sąd.

Cały proceder zaczął się niemal trzy lata temu w jednej z miejscowości na terenie powiatu obornickiego. Początkowo koledzy wyłudzali pieniądze od  swojego kolegi mówiąc mu, że pożyczają lub że w zamian dadzą mu  różne sprzęty, m. in. wyposażenia siłowni, i wzmacniacze.  Nieletni wierząc w zapewnienia kolegów pieniądze podbierał dziadkom i dawał  nie otrzymując obiecanych przedmiotów.   

Koledzy z biegiem czasu potrzebowali coraz więcej pieniędzy i tak  kwoty wzrastały. Gdy nieletni nie chciał już  „pożyczać” im pieniędzy znaleźli inną metodę. Wymuszali duże kwoty pieniędzy zastraszając chłopaka. Początkowo straszyli go rzekomo nałożonymi na niego karami pieniężnymi przez różne instytucje. W swoich poczynaniach po pewnym czasie doszli do momentu gdzie straszyli go np. pobiciem i zniszczeniem domu. Wystraszony nastolatek obawiając się spełnienia tak poważnych gróźb dawał kolegom pieniądze. Łącznie uzbierało się spora kwota łącznie ok. 3500 zł. 

Sprawcami byli gimnazjaliści w wieku 15 i 16 lat. Sprawa zostanie skierowana do sądu dla nieletnich.  

Podobne artykuły