8 miejsce młodych szczypiornistów Sparty

OBORNIKI. Piłkarze ręczni Sparty brali udział w finale pucharu Polski dzieci. Zawody odbywały się w Regiminie (woj. mazowieckie), małej miejscowości, w której chyba każdy mieszkaniec to szczypiornista. Impreza najwyższej rangi w kraju przyjęła 8 zespołów: Agrykola Warszawa, MUKS Płock, Kusy Szczecin, Orlik Brzeg, MTS Kwidzyn, MKS Wieluń, Czarni Regimin i Sparta Oborniki. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, młodzi Sparcianie przystąpili do rozgrywek bez punktów zaliczanych z półfinałów, w którym to pojedynku przegrali z Agrykolą Warszawa. Niestety, to nie był jedyny pech oborniczan. Tuż przed wyjazdem rozchorowało się dwóch graczy z pola, a po pierwszym meczu przegranym z Muks Płock ze składu wypadło kolejnych dwóch zawodników, jeden nabawił się kontuzji a drugi został obsypany przez ospę. Jak ciężka była walka w tak okrojonym składzi,e można sobie jedynie wyobrażać. 

Trener Marek Arciszewski relacjonował: cały rok szczęście nam sprzyjało, wychodziliśmy do kolejnych etapów rozgrywek po ogromnej walce i przy odrobinie szczęścia. Na to liczyliśmy i teraz, zespół posiada niesamowity charakter, natomiast przegraliśmy nie tyle z przeciwnikiem co z samymi sobą. Ospa i kontuzje zaatakowały nas w najgorszym momencie sezonu. Zastanawialiśmy się nawet z trenerem Przemem Cebulskim czy nie wrócić do domu bo w 7, 8 zawodników (w tym bramkarze w polu) bardzo ciężko przetrwać takie zawody. To nie jest już ta sama dyscyplina gdzie zawody ciągnęło 7 zawodników, a reszta statystowała. Teraz potrzeba 14, każdy jest pierwszoplanową postacią na placu i nie ma podziału na rezerwowych. Dokończyliśmy rozgrywki bo moi zawodnicy nie wybaczyliby mi gdybym postanowił inaczej. Stwierdzili, że w trzech też mogą powalczyć. Dlatego chciałbym im bardzo serdecznie podziękować za cały sezon i za 8 miejsce w Polsce, które i tak jest niebywałym wyczynem, choć widziałem że mają apetyt na medal. Ale wiem na pewno, że poradzą sobie w każdej dziedzinie życia, nie tylko na boisku, bo mają coś czego nie można wytrenować – wolę walki, determinację i zaangażowanie.

Ostatecznie szczypiorniści przegrali mecz o awans do strefy medalowej z MTS Kwidzyn różnicą 10 bramek i walkę o 7 lokatę z MKS Wieluń. Oto nazwiska obornickich finalistów: Wojciech Zaczkiewicz, Maciej Wiśniewski, Arek Michalski, Łukasz Miłoszewski, Adrian Wosicki, Marek Szymkowiak, Łukasz Brąberek, Konrad Gilewski, Konrad Steinke, Filip Matuszak, Mateusz Majchrzak, Mateusz Nowak. 

 

Podobne artykuły