Z myślą o dzieciach Kowanowa

KOWANOWO. Zbliżający się początek lata i koniec roku szkolnego wart był szczególnego uczczenia. W związku z tym, sołtys Włodzimierz Prochowski wraz z radą sołecką zorganizował w minioną sobotę wspaniały piknik dla dzieci wsi Kowanowo. Są one w zdecydowanie gorszej sytuacji niż dzieci z innych wsi. 

Gmina nie ma w tej wsi swojego gruntu pod plac zabaw a prezes miejscowej spółdzielni rolniczej odebrał dzieciom boisko i świetlicę skazując je na zabawę na drodze. Dzięki piknikowi zapomniały o tym, „szalejąc” na batutach i w dmuchanych zamkach ufundowanych im przez hojnego sponsora Jarka Pociechę. Panie Beata Piechota, Małgorzata Kamińska, Katarzyna Budzyńska i Urszula Piechowiak przygotowały przepyszne ciasta i napoje, by zabawa była jeszcze bardziej słodka. 

Przemysław Jeżewski z Tadeuszem Kamińskim dwoili się i troili, przygotowując miejsce zabawy a pogoda obdarowała wszystkich słońcem. Nie brakowało dobrej muzyki i konkursów. Nagrody ufundował Urząd Miejski w Obornikach a wręczali je burmistrz Anna Rydzewska z Henrykiem Łukaszewskim. Na grillu skwierczały kiełbaski a dla najmłodszych nie zabrakło lodów. 

Podczas, gdy dzieci bawiły się w najlepsze, zapytaliśmy Annę Rydzewską o szansę na pozyskanie stałego miejsca zabaw dla dzieci. Przypomniała nam, że niebawem gmina uzyska działkę po wyburzeniu zagrożonego budynku. Obiecała bardzo poważnie rozważyć zagospodarowanie jej z pożytkiem dla wsi i to byłby najlepszy prezent dla maluchów skazanych jak na razie wiejską na ulicę.

Podobne artykuły