Powiedz NIE

OBORNIKI. W miniony wtorek w budynku OOK odbył się drugi profilaktyczny koncert organizowany przez policjantów z wydziału prewencji i ruchu drogowego w Obornikach, przy współpracy z gminną komisją rozwiązywania problemów alkoholowych zainicjowali inny sposób przekazu młodym ludziom informacji związanych z tematyką uzależnień. Młodzież ze wspólnoty Pustynie Miast działającej przy parafii Bożego Miłosierdzia poprzez przekaz artystyczny starała się dotrzeć do uczniów z gimnazjum nr 3 z Obornik i zespołu szkół z Objezierza. 

Pod opieką ks. Ryszarda Pazgrata sami wyreżyserowali i wystąpili w profilaktycznym przedstawieniu teatralnym „Wybierasz sam – umiesz powiedzieć NIE”. Przy wykorzystaniu odrobiny humoru, muzyki na żywo, fragmentu pantomimy, pokazu slajdów i słownego przekazu, młodzi aktorzy starali się dotrzeć do swoich rówieśników. Cisza i skupienie w trakcie trwania występu oraz owacje na jego zakończenie oznaczały niewątpliwe, że właśnie taki sposób przekazu podobał się młodzieży.

Na koniec funkcjonariusze Katarzyna Szrama i Marcin Marcinkowski przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa i zwalczania pokus przed zbliżającymi się wakacjami.

Podobne artykuły