Oborniki z pomocą

GMINA OBORNIKI. Niezwykłą wprost ofiarnością wykazali się mieszkańcy gminy Oborniki, zbierający na apel gminnej Opieki Społecznej i władz gminy żywność i niezbędne przedmioty życia codziennego na rzecz poszkodowanych w powodzi mieszkańców województw południowej Polski. 

Trudno byłoby wymienić to wszystko, co trafiło do Opieki Społecznej organizującej transport. Były to setki kilogramów makaronów, kasz i mąk oraz ryżu. Zebrano ponad 300 kg cukru, kilogramy kawy i herbaty. Ponad 100 kg różnych konserw, zup błyskawicznych i innej żywności o długim terminie przydatności do spożycia. Były słodycze i 1000 litrów wody. Do powodzian trafiły też środki higieny osobistej, pieluchy i podstawowe kosmetyki. Na liście darów znalazły się 91 koszul, kilka koców, torby z przyborami szkolnymi i zmiany pościeli. Były kartony naczyń, plecaki, garnki a nawet paczka zapałek. 

Każdy dawał co mógł. Firmy ofiarowały więcej, obywatele według swoich możliwości. Niedawno jedno z biur badania opinii społecznych podało, że Polacy są w niemal 80% filantropami. Nie ma żadnych wątpliwości, że oborniczanie tę cyfrę podnieśli. 

Dyrektor OPS oraz burmistrz Anna Rydzewska rozesłały darczyńcom pisemne podziękowania z mottem: „Po człowieku zostaje tyle, ile dobra uczynił innym”. Wielu z darczyńców nie można było zidentyfikować, więc podziękowania trafia do nich za naszym pośrednictwem.

Podobne artykuły