Najlepsza szkoła aż w trzech województwach

RYCZYWÓŁ. Ogłoszenie wyników egzaminów gimnazjalnych rokrocznie budzi gorące emocje nie tylko wśród sprawców całego zamieszania, czyli uczniów, ale i wśród nauczycieli i dyrekcji, nie wspominając o władzach odpowiedzialnych za poziom nauczania. 

W tym roku bezkonkurencyjnie najlepsze  okazało się Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole. Placówka ta od kilku lat prezentowała wysoki poziom, ale tegoroczne osiągnięcie przeszło najśmielsze oczekiwania wszystkich. Gimnazjum okazało się najlepsze nie tylko w gminie Ryczywół i całym powiecie obornickim, ale również w województwie wielkopolskim a nawet w okręgu (województwa wielkopolskie, lubuskie i zachodnio-pomorskie). 

Uczniowie wraz z opiekunami w reakcji na tą wspaniałą wieść nie kryli radości a nawet łez wzruszenia. – Mimo wszystko jesteśmy bardzo zaskoczeni tym sukcesem. Nie spodziewaliśmy się aż tak dobrych wyników, to powód do wielkiej dumy dla nas wszystkich – skomentował osiągnięcie szkoły jej dyrektor, Henryk Szrama. To niecodzienne dokonanie z pewnością zmobilizuje grono pedagogiczne do jeszcze większej pracy i solidności w przekazywaniu wiedzy ryczywolskiej młodzieży.

Podobne artykuły