Komputery na śmietnik

GMINA POŁAJEWO. Mowa oczywiście o tych przestarzałych, które nie dają już sobie rady z nowymi programami, a użytkownicy z nimi też już rady sobie nie dają. Zamiast inwestować w stary sprzęt, do którego często nie można dostać żadnych częśc,i lepiej w prosty sposób się go pozbyć. Tym razem zbiórkę elektrośmieci zorganizowano jednego dnia we wszystkich miejscowościach gminy Połajewo

Pół godziny w każdej ze wsi poświęcone na wrzucanie nawiezionego sprzętu do samochodu dostawczego przez firmę obsługującą zbiórkę wystarczyło, by samochód wypełnić po brzegi zużytymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi. Aż łezka się w oku kręciła, gdy na śmietnik jechały wiekowe rubiny i będące swego czasu synonimem luksusu, odtwarzacze kaset VHS. Nie zabrakło urządzeń AGD, sprzętu i osprzętu komputerowego, baterii i tego wszystkiego, co jeszcze do niedawana stanowiło szczyt osiągnięć myśli technologicznej. 

W gminie Połajewo za każdym razem w wyniku zbiórek sprzętu uzyskuje się kilka ton surowców wtórnych. Kolejna zbiórka przewidziana jest na koniec sierpnia. 

Podobne artykuły