Baśniowa kraina w gminie Połajewo

POŁAJEWO. We wtorek 15 czerwca w Połajewie w niezwykle uroczystej oprawie zostało nadane imię przedszkolu publicznemu. Baśniowa kraina, bo tak od teraz będzie nazywało się przedszkole, zrzesza 8 oddziałów, z czego cztery znajdują się w Połajewie, a pozostałe cztery w następujących miejscowościach gminy: Krosinie, Młynkowie i Boruszynie. 

Do wtorkowej uroczystości dzieci wraz z rodzicami i całą kadrą przygotowywały się od początku roku szkolnego. Ogrom pracy włożonej zwłaszcza przez opiekunów, przygotowujących dzieci do występów, można było podziwiać podczas przepięknej uroczystości, która swój początek miała we wtorek o godz. 10.00. 

Na spotkanie ze społecznością przedszkola w tym niezwykle ważnym dniu przybyło wielu znamienitych gości, sympatyków i przyjaciół przedszkola publicznego. Najważniejsze jednak były w tym dniu dzieci. Zanim jednak publiczność mogła podziwiać widowiskowe występy milusińskich, części oficjalnej uroczystości musiało stać się zadość. Wszystkich w imieniu swoim i pracowników powitała dyrektor przedszkola Ewa Pawlęty. Przedstawiła historię kierowanej przez siebie placówki, wspomniała też swoje poprzedniczki. W kilku słowach uzasadniła również wybór nazwy Baśniowa kraina, a śledząc bieg wypadków na scenie, nikt nie miał wątpliwości, że to nazwa idealna. 

Następnie przewodniczący rady gminy w Połajewie Roman Klewenhagen odczytał uchwałę rady gminy o nadaniu imienia przedszkolu publicznemu. Wszyscy odśpiewali również hymn „Marsz przedszkolaka”, wyłoniony w drodze konkursu dla rodziców, a stworzony od A do Z przez panów Roberta Bukowskiego i Marcina Pankowskiego. 

Przyszedł czas na życzenia, te bardziej oficjalne i te mniej, skierowane przede wszystkim do dzieci. Baśniowych przygód w baśniowej krainie życzyli m.in. Wójt Stanisław Pochyluk, przewodnicząca rady rodziców Ewa Jankowska, dyrektorzy szkół, dyrektor GOK-u, prezes fundacji Gębiczyn, emerytowani pracownicy przedszkola, jak również w imieniu swoim i nieobecnego męża – starosty Beata Maszewska, wizytator Kuratorium Oświaty. 

W trakcie uroczystości wręczono również podziękowania i wyróżnienia dla rodziców zaangażowanych w prace nad całokształtem uroczystości. Otrzymali je twórcy hymnu przedszkola, autorka logo Małgorzata Płaczek, autorka wiersza o przedszkolu Ewa Jankowska oraz babcie, które wsparły prace związane z przygotowaniem kostiumów dla dzieci: Ewa Górzna i Małgorzata Siejakowska. Po życzeniach i gratulacjach przyszedł czas na popisy dzieci, które choć musiały długo czekać, na scenie połajewskiego GOK-u zaprezentowały się wspaniale. Oprócz perfekcyjnie przygotowanych dowcipnych mini scenek, piosenek i tańców, warto było zwrócić uwagę na kostiumy, uszyte specjalnie dla dzieci z każdej grupy.

I tak, na scenie pojawiały się kolejno: najmniejsze dzieci z oddziału w Połajewie w strojach krasnoludków z przeuroczą Śnieżką, pięcioletnie misie, sześcioletnie kotki, żabki, muchomorki i biedronki z Młynkowa, boruszyńskie smurfy i słoneczka z Krosina. Występy dzieci miały w sobie tyle uroku i świeżości, że nie sposób było nie klaskać i śmiać się z ich popisowych wykonań. Szczególny aplauz, zwłaszcza damskiej części publiczności wywołał jeden taniec w wykonaniu grupy małych misiów z fachowym wsparciem instruktora rytmiki w stroju gigantycznego niebieskiego niedźwiedzia. 

Imprezę trwającą ponad dwie godziny zakończył świetnie i z rozmachem przygotowany catering dla gości, podczas którego można było uraczyć podniebienie oraz przekonać się, jak wszechstronne i utalentowane są panie na co dzień przygotowujące posiłki dla przedszkolaków. Miłym śladem po wizycie w Baśniowej Krainie był wpis do kroniki przedszkola jako uwieńczenie wystawy przygotowanej przez nauczycielki z każdego oddziału. Baśniowa kraina otworzyła swe podwoje ponownie w środę. Powtórkę uroczystości, ale już bez długiej listy życzeń mogli zobaczyć rodzice i rodzeństwo dzielnych przedszkolaków.

Podobne artykuły