Bajkowy festyn

DĄBRÓWKA LEŚNA. W poniedziałek, 14 czerwca, przedszkolaki z obornickiej Bajki wraz z rodzicami już po raz czwarty spotkali się na festynie rodzinnym Olimpiada Przedszkolaka. Tym razem, zorganizowana na strzelnicy w Dąbrówce Leśnej impreza odbywała się pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo”. 

Celem mini-olimpiady, jak co roku, było rozwijanie sprawności fizycznej maluchów połączone ze zdrowym współzawodnictwem, a to wszystko z czynnym udziałem rodziców. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest nauczycielka przedszkolna, Elżbieta Kizior-Drożdż, która z dumą obserwuje jak z roku na rok wzrasta liczba uczestników festynu. Między innymi z jej inicjatywy przedszkolaki, prócz codziennych zajęć w Bajce, mogły dotychczas brać udział w lekcjach karate, czy poszerzonych ćwiczeniach z rytmiki. 

Nic więc dziwnego, że z takim entuzjazmem podeszły do wszystkich poniedziałkowych konkurencji: skoku wzwyż, skoku w dal, hokeja na trawie, rzutu piłką do kosza czy biegu przez przeszkody. Oprócz tego odbyły się pokazy tańca i karate oraz ognisko. Na zakończenie wspólnie przeciągano linę, a wszystkie dzieci otrzymały prawdziwe medale.

Podobne artykuły