Wiosna nie wystarczyła

OBORNIKI. W niedzielę zakończył się sezon III ligi Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolskiej ,w którym drugi rok grała drużyna Sparty Oborniki. Rozgrywki wygrała drużyna Polonii Nowy Tomyśl, zapewniając sobie tym samym awans do II ligi. Niestety, dla Sparty koniec może być dość smutny, bowiem zakończony spadkiem do IV ligi.

Mimo iż oborniczanie mieli dość udaną wiosnę, w trakcie której zdobyli 20 pkt., do utrzymania zabrakło im 2 pkt. Sparta zajęła 13 miejsce w tabeli wyprzedzając Legię Chełmża, Zdrój Ciechocinek i Goplanię Inowrocław. Teraz oborniczanie mogą liczyć tylko na wyniki ostatniej kolejki II ligi, a także na to kto zdecyduje się grać w przyszłym sezonie w III lidze.

Przypomnijmy, że jeszcze w lipcu 2009 nie było wiadomo, czy drużyna w ogóle wystartuje w rozgrywkach. Zespół trenował w kratkę początkowo nawet bez trenera. Dwa tygodnie przygotowań i kadra zebrana w ostatniej chwili potrzebowała całej jesieni aby się zgrać. Zimowe roszady w składzie, oraz obóz przygotowawczy w górach dały efekty i oborniczanie wiosną grali naprawdę dobrze i co najważniejsze skutecznie. Wiosna była lepsza jednak, jak się okazało nie wystarczyło to do przeskoczenia w tabeli Mieszka Gniezno i Polonii Leszno.

Podobne artykuły