Młodzież rządziła Obornikami

OBORNIKI. 7 czerwca odbyła się wyjątkowa sesja młodzieżowej rady miejskiej. To już trzecia taka sesja zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. 

W roli radnych wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Zespołu Szkół w Obornikach, Gimnazjum nr 3, Szkoły Podstawowej w Maniewie, Szkoły Podstawowej w Objezierzu, Szkoły Podstawowej w Chrustowie, Zespołu Szkół w Rożnowie oraz Szkoły Podstawowej w Sycynie. Młodzi radni wybrali spośród siebie przewodniczącego, który przejął prowadzenie obrad od przewodniczącego rady miejskiej Piotra Desperaka. 

Jednym z punktów obrad było przyjęcie specjalnej rezolucji – apelu do dorosłych, którego fragment brzmi: apelujemy do dorosłych, troszczcie się o nas, bo my jesteśmy niczym młode drzewa, które należy otoczyć opieką, by dały w przyszłości piękne owoce. Dzieci to przyszłość – ich wykształcenie i samopoczucie zależą od was. 

Przewodniczący rady miejskiej Piotr Desperak opowiedział młodzieży, na czym polega jego praca, a burmistrz Anna Rydzewska mówiła o tym, co gmina w ostatnim roku zrobiła dla dzieci. W porządku sesji nie mogło zabraknąć oczywiście punktu „wolne głosy i wnioski”. Pytań było sporo i co warto podkreślić, były to pytania mądre i przemyślane. Młodzi radni pytali burmistrz o to, czy wstęp na boiska będzie darmowy, czy planuje się rozbudowę szkoły w Maniewie, czy będą budowane ścieżki rowerowe, czy będą budowane drogi oraz jaki jest program zbliżających się Dni Obornik.

Podobne artykuły