Mistrzyni Polski mieszka w Rożnowie

ROŻNOWO. Andżelika Zwolińska mieszka w Rożnowie, ma 14 lat i 4 czerwca w Kościerzynie została mistrzynią Polski w pływaniu w płetwach. 

Rożnowianka pływa już od siedmiu lat. Zaczęła w SP3 w Obornikach pod okiem Ireny Daszkiewicz, która wypatrzyła u niej autentyczny talent. Potem trenowała u Marka Wiktorskiego i u Bartka Fabki. Dwa lata temu zaczęła treningi w AZS Poznań pod okiem Elżbiety Krakowiak, medalistki mistrzostw świata. 

Pasja Andżeliki wymaga ogromnego treningu. Do Poznania jeździ kilka razy w tygodniu a wyjeżdża z domu już o godzinie 4:50. Wożą ja rodzice, najczęściej mama, która opiekuję się nią podczas i po treningach. Ne kryje dumy z osiągnięć córki a jest ich sporo. Dość rzec, że do rzadkości należą przypadki by z zawodów wróciła bez medalu lub wyróżnienia. Pływa każdym stylem a ostatnio też w płetwach. Ten ostatni styl jest znacznie trudniejszy od innych, ale zdecydowanie szybszy i przeznaczony tylko dla pływaczek dysponujących dużą siłą i nieprzeciętną wytrzymałością na wysiłek. 

Z powodu treningów musi opuszczać pierwszą a czasem i ostatnią lekcję. Mimo to Andżelika uczy się bardzo dobrze. Jej średnia oscyluje zwykle w granicach pięciu. Mistrzyni nie kryła w rozmowie z nami wdzięczności wobec dyrektor szkoły Doroty Stypuły i wychowawczyni Barbary Gertner, które nie tylko idą jej zawsze na rękę, ale są też pomocne w każdej potrzebie. 

Andżelika marzy teraz o tytule mistrzyni Polski na 200 m w płetwach i co by nie rzec ma na to spore szanse. Więcej o niej mówi jej mama. – Córka zdobywając mistrzostwo zrobiła czas, który kwalifikuje ją do kadry Polski. Zdobyła też dwa srebrne medale. Pływanie na takim poziomie jest też bardzo  kosztowne. 

Rodzice Andżeliki rozglądają się za sponsorem, który by mógł w zamian za reklamę sfinansować zakup specjalnej płetwy. Można w niej osiągnąć maksymalny czas i bić kolejne rekordy. Andżelika ma wielu kibiców z Rożnowa. Ilekroć odnosi kolejny sukces, zawsze witają ją w szkole gratulacjami. Fanów będzie jej przybywało bo jest powód do dumy. Bo gdy staje na podium w różnych miejscach Polski, spiker przedstawia Andżelika Zwolińska z Rożnowa w gminie Oborniki. Choć o dzielnej pływaczce piszemy po raz pierwszy, to zapewne nie ostatni, bo warto śledzić jej sukcesy.

Podobne artykuły