Kolejne ulice w Kowanówku

KOWANÓWKO. Ma w tym roku Kowanówko szczególne szczęście do nowych dróg. W minionych tygodniach oddano do użytku przebudowane ulice Przyjaciół Dzieci, Jeżynową i Borówkową oraz ulicę Poziomkową. 

Po budowie kanalizacji, ulice znajdowały się w zdecydowanie złym stanie i wymagały utwardzenia. Przebudowano je i to pomimo braku poparcia ze strony radnej z Kowanówka Anny Dziarmaga, za to ku wielkiemu zadowoleniu mieszkańców tych ulic oraz ulic pobocznych, gdyż powstała tym sposobem sieć dobrych dróg, którą można dojechać niemal w każde miejsce Kowanówka. 

Za ponad 1,12 mln z. firma Pol-Dróg z Czarnkowa wykonała w dobrym standardzie łącznie 670 metrów drogi asfaltowej skanalizowanej wraz z chodnikami. Firma Globar Perfekt z Paczkowa ułożyła na ulicy Poziomkowej za ponad 300 tysięcy niemal 200 metrów pozbruku. Mieszkańcy wymienionych ulic dziękowali burmistrz Rydzewskiej za nowe drogi znacznie poprawiające standard komunikacyjny ich miejscowości. Jednocześnie mieszkańcy ulicy Paprociowej wystąpili do burmistrz Obornik z propozycja partnerskiej budowy nawierzchni ich ulicy.  Wzorem innej ulicy w Kowanówku założyli grupę inicjatywną, zebrali część środków a gmina już ogłosiła przetarg na przebudowę i tej ulicy. To wciąż jeszcze nie koniec tegorocznych planów. 

W najbliższym czasie zostanie dokończona budowa ostatniego odcinka ulicy Jaśminowej. Na osiedlu zwanym Florydą zostały do utwardzenia już tylko ulice Modrzewiowa i Grzybowa. – Na tę pierwszą złożono już zlecenie na projekt i o ile wystarczy w tym roku środków, postaramy się ja także zrealizować – powiedziała Anna Rydzewska. Ulica Grzybowa biegnie przez grunt należący do Lasów Państwowych i potrzebna będzie komunalizacja. Po niej także i ta ulica doczeka się twardej nawierzchni.

Podobne artykuły