Festyn rodzinny w Radomiu

RADOM. W sobotę 5 czerwca społeczność Radomia i okolic bawiła się doskonale na przygotowanym wspólnie przez sołectwo oraz Stowarzyszenie Radom festynie z okazji Dnia Dziecka. 

Od godziny 14 na wszystkich przybyłych w tym dniu do tej niezwykle gościnnej wioski czekało wiele atrakcji. Forma rodzinnego pikniku z grillem w tle jako pomysł na imprezę doskonale się sprawdziła. Pod świetlicę wiejską przybyło wiele osób, a najwięcej oczywiście było w tym dniu dzieci. To one najchętniej i najtłumniej brały udział w konkurencjach zręcznościowych przygotowanych na tę okoliczność przez organizatorów. Duża liczba osób, które włączyły się w organizację i koordynację poszczególnych zadań oraz doskonała współpraca sołectwa i stowarzyszenia w osobach nie tylko sołtys Marzeny Otolińskiej i prezes Sylwii Jenczyk, ale naprawdę licznej grupy mieszkańców, dały wspaniały rezultat. Dla każdego dziecka przewidziano kiełbaskę z grilla i orzeźwiający napój, nie brakowało również nagród dla zwycięzców oraz nagród pocieszenia dla wszystkich uczestników zabaw i konkurencji. 

Atrakcje przygotowano też dla rodziców. Panie mogły spróbować swych sił w rzucie kaloszem, zaś panowie konkurowali w podnoszeniu sztangi. W obu przypadkach rywalizacja była niezwykle zacięta, a w pierwszym przypadku również niezwykle widowiskowa. Młodzi chłopcy i ci nieco starsi sprawdzali swoją celność w strzelaniu z wiatrówki. Dla dzieci nie lada atrakcją były też przejażdżki Elką z instruktorem na pokładzie oraz malowanie twarzy. Tego ostatniego zadania podjęła się artystka, która przybyła do Radomia z Poznania. Efekt jej twórczych pomysłów można było podziwiać na uśmiechniętych buziach milusińskich, choć znalazły się również odważne mamy, które postanowiły w oryginalny sposób ozdobić swoje twarze. 

Czas mijał, ale nikomu do domu się nie spieszyło. W cieniu okolicznych drzewek można było posiedzieć i popatrzeć na zmagania swoich pociech. Dopisała pogoda i przyjazna atmosfera tego niezwykle miłego integracyjnego przedsięwzięcia.

Podobne artykuły