Adam P. i Kazimierz K. za kratkami

OBORNIKI. Policjanci zatrzymali kolejnego złodzieja wazonów nagrobnych. Trzy tygodnie temu pisaliśmy o ujęciu nocą podczas kradzieży na cmentarzu 20-letniego Adama P. mieszkańca gminy Oborniki. Miał on ze sobą dużą podróżną torbę, którą wypełniał skradzionymi z nagrobków wazonami. Najprawdopodobniej miały zostać zniszczone i sprzedane na złom. 

Policjanci ustalili, że zatrzymany już kilka dni wcześniej okradał cmentarze w Obornikach z elementów mosiężnych ozdabiających nagrobki. Skradzione wazony i ozdoby z kilkudziesięciu grobów sprzedał na złomie. Wskazał tez wspólnika swoich złodziejskich eskapad. 

Policjanci zebrali więc też materiał przeciwno niemu i w minionym tygodniu doszło do zatrzymania także 30-letniego Kazimierza K. Także i ten zatrzymany przyznał się do procederu okradania grobów wspólnie z Adamem P. 

Teraz obu za te wyjątkowo bulwersujące kradzieże mogą spędzić pięć lat w więzieniu. Policjanci mogą też postawić zarzut paserstwa pracownikowi skupu metali nieżelaznych przyjmującego złom cmentarny, o ile udowodnią mu, że był tego świadomy.

Podobne artykuły