Zmiana miejsc

GMINA POŁAJEWO. Od poniedziałku 7 czerwca rozpoczynają się zakrojone na szeroka skalę prace remontowe w starym ośrodku zdrowia w Połajewie. Oprócz kompletnego remontu wewnątrz planowane jest wykonanie nowego wejścia, ocieplenie całego budynki i wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Remont ma potrwać do września. 

Do tego czasu pacjenci przyjmującej w ośrodku lekarki będą mogli zarejestrować się w przeniesionej w inne miejsce przychodni. Nowym miejscem dla przyjęć pacjentów są przysposobione na potrzeby tymczasowego gabinetu pomieszczenia zajmowane dotąd przez grupę „Anonimowych Alkoholików Marek” w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, wejście na parterze od strony bloków. Numer telefonu do przychodni pozostał ten sam. W sąsiedztwie gabinetu znajdzie się również pokoik rejestracji firmy pielęgniarek Piel-Med, które dotychczas zajmowały pomieszczenia w ośrodku zdrowia. Kilka letnich miesięcy gabinet lekarski i pielęgniarski będą musiały funkcjonować w ramach dwóch niewielkich pomieszczeń. Pozostałe pomieszczenia na dole budynku zajmowane są przez miejscowy GOPS i magazyn żywności Caritasu, wydawanej raz w tygodniu mieszkańcom gminy. W tym samym wejściu znajduje się również mały pokój, który został przekazany do użytkowania, nieodpłatnie oczywiście, związkowi kombatantów i byłby idealny, np. do indywidualnych przyjęć pacjentów. 

O ile pomieszczenia zajmowane przez AA, wykorzystywane uczciwie podczas cotygodniowych środowych mitingów zwolnione zostały bez żadnej dyskusji, a członkowie grupy wręcz sami zajęli się wynoszeniem swoich sprzętów do pomieszczeń użytkowych GOK-u, o tyle z kombatantami wyniknął problem. Otóż panowie odmówili zwolnienia zajmowanego pomieszczenia na kilka newralgicznych i bardzo istotnych dla mieszkańców gminy miesięcy. Dobro pacjentów, którzy być może będą zmuszeni dojeżdżać z Połajewa do Młynkowa oraz osób potrzebujących, którym rozdawana jest pomoc w formie odzieży i żywności okazało się niczym wobec chlubnej przeszłości i tradycji niepodległościowej Połajewa kultywowanej przez zacnych panów. 

Podobne artykuły