Wicemarszałek z PO przeciwko obwodnicy

OBORNIKI, POZNAŃ. Zarząd województwa wielkopolskiego zadecydował o wpisaniu do bieżącego planu inwestycyjnego budowę połączenia drogowego od ulicy Czarnkowskiej przez most wroniecki do drogi krajowej nr 11. Taką informację przewiózł do Obornik wiceprzewodniczący Sejmiku Wielkopolskiego Jerzy Kado (PSL).

To bardzo dobra wiadomość, bo zapala ona zielone światło tej tak długo oczekiwanej inwestycji. Po zorganizowanym niedawno przez burmistrz Rydzewską spotkaniu wszystkich zainteresowanych tą obwodnicą samorządowców, wicemarszałek Wojciech Jankowiak (PSL) obiecał sprawą zająć się raz jeszcze oraz przekonać do niej resztę zarządu i słowa dotrzymał. Jak udało nam się sprawdzić, za inwestycją dla Obornik głosowali prócz Wojciecha Jankowiaka także Marek Woźniak (PO), marszałek Województwa Wielkopolskiego i jego zastępcy Arkadiusz Błochowiak (PSL) i Krystyna Poślednia (PO). Przeciw obornickiej inwestycji był jedynie wicemarszałek Leszek Wojtasiak (PO), co szczególnie polecamy pamięci oborniczan w dniu kolejnych wyborów samorządowych. 

Teraz zarząd skieruje swą propozycję pod głosowanie w sejmiku i tu swoją rolę mógłby odegrać obornicki radny Tomasz Szrama, wspierając starania Jerzego Kado w zdobyciu poparcia pozostałych radnych. Jeśli to głosowanie będzie na korzyść Obornik, zarząd województwa rozpocznie starania o potrzebną Obornikom i północno zachodniej Wielkopolsce obwodnicę

Podobne artykuły