Trzej oborniccy dilerzy przyznali się do winy i złożyli wnioski o skazanie bez rozprawy

OBORNIKI, POZNAŃ.  Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu skierował do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko kolejnym mieszkańcom Ziemi Obornickiej uczestniczącym w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych, aresztowanych podczas widowiskowych akcji policji i CBŚ. Piotr S., Paweł A. i Jarosław S. działali w Obornikach, Swarzędzu i Poznaniu, od listopada 2008 roku do grudnia 2009 roku. 

Piotr S. regularnie sprzedawał narkotyki w postaci amfetaminy, do transakcji dochodziło zazwyczaj co tydzień, na ulicy znajdującej się w pobliżu miejsca zamieszkania Piotra S. W toku prowadzonego postępowania ustalono, że Piotr S. uczestniczył w obrocie amfetaminą w ilości co najmniej 1500 gram o wartości co najmniej 30.300 zł.

Wykonane w śledztwie czynności procesowe pozwoliły na ustalenie, że Piotr S. nabywał amfetaminę od Pawła A. Podczas przeszukania w mieszkaniu Pawła A. ujawniono trzy woreczki strunowe z zawartością amfetaminy. Prokurator zarzucił Pawłowi A. posiadanie tego narkotyku oraz sprzedaż Piotrowi S. w celu dalszej odsprzedaży 1500 gram amfetaminy.

Dalej ustalono, że mężczyzną od którego z kolei nabywał narkotyki Paweł A. był Jarosław S. Tak jak poprzednicy, Jarosław S. został oskarżony o udział w obrocie znacznymi ilościami amfetaminy.

Wszyscy oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw i złożyli wnioski o skazanie bez przeprowadzania rozprawy oraz wymierzenie kar uzgodnionych z prokuratorem. W przypadku Piotra S. i Jarosława S. są to kary pozbawienia wolności z warunkowym zwieszeniem ich wykonania na okres próby i kary grzywny, w przypadku Pawła A. kara bezwzględna pozbawienia wolności i kara grzywny. O uwzględnieniu wniosku oskarżonych, w sprawie wymierzenia zaproponowanej kary bez przeprowadzania rozprawy, zadecyduje sąd.

Podobne artykuły