Sukcesy we Francji

VERDUN. Dwie drużyny Sparty Oborniki, Orliki i Młodziki, uczestniczyły w międzynarodowym turnieju sportowym w Verdun we Francji, w którym brało udział łącznie 28 drużyn. Młodziki rywalizowały z 16 zespołami (m.in. z Włoch, Belgii, Luksemburga oraz Francji). W grupie było po osiem zespołów. Zawodnicy Sparty wygrali 5 meczy, jeden zremisowali i jeden przegrali. W półfinale wygrali z drużyną Bar De Luc 2:0.

Finał rozegrali z belgijską FC Charleois. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 1:1, dla Sparty bramkę strzelił Adamski Mikołaj. Jednak w rzutach karnych o jedną bramkę lepsi byli Belgowie. Drugie miejsce jest dużym sukcesem, który sprawił ogromną radość i dużo wrażeń.

Orliki rywalizował z 12 zespołami (m.in. z Francji, Luksemburga oraz Belgii). W grupie było po 6 zespołów. Orliki Sparty wygrały 5 meczy i przegrały jeden. Zajęli pierwsze miejsce w grupie. W półfinale przegrali z drużyną francuską La Neuvillette i przyszło im się zmierzyć w meczu o trzecie miejsce. Orliki wygrały z drużyną belgijską FC Royal Mons 4:1, co było ogromnym sukcesem, zważywszy na fakt, że niektórzy chłopcy grają niespełna od roku. 

Składy – młodzicy: Moliński Kryspin, Gajewski Wojciech, Kalupa Bartosz, Adamski Mikołaj, Graczyk Norbert, Tomaszewski Kacper, Kosmowski Patryk, Tomczak Piotr, Tomczak Wojciech, Królski Dawid, Turostowski Szymon, Gajer Miłosz, Piszczak Adrian; Orliki: Garstecki Jonasz, Wróblewski Tomasz, Krotecki Kamil, Bozimowski Max, Moliński Edgar, Łopatka Michał, Matelski Piotr, Gajer Mikołaj, Bednarz Krzysztof, Ott Tomasz, Cholewa Mateusz, Zydorczak Dominik.

Podobne artykuły