Na wyspach Bergamutach

RYCZYWÓŁ. Przez cały maj Biblioteka Publiczna w Ryczywole zachęcała swoich najmłodszych czytelników do zapoznania się z twórczością Jana Brzechwy. Niemal każdego dnia panie bibliotekarki zapraszały do siebie przedszkolaki i z dużym zaangażowaniem czytały im najbardziej znane wiersze poety. Było też wspólne słuchanie muzycznych wersji z filmu „Akademia Pana Kleksa” i quizy sprawdzające spostrzegawczość. 

Na uwagę zasługuje pomysłowość, z jaką bibliotekarki wprowadzały dzieci w świat Kaczki Dziwaczki, Samochwały i innych tak dobrze znanych nam bohaterów. 

Jedna z sal biblioteki na chwilę zamieniała się w świat warzyw ze straganu, same prowadzące na moment stawały się Latem i Wiosną, wyjaśniały jaki morał płynie z poszczególnych wierszy, pomocna była też tematyczna kolejność przedstawianych utworów. 

Dzieci w interesujący dla nich sposób poznawały ludzkie przywary i ustalały jakie są prawidłowe zasady dobrego wychowania. Największy entuzjazm wzbudzały zadawane na koniec spotkań pytania dotyczące przygód bajkowych postaci. Spędzone w tak miły i pouczający sposób poranki na pewno na długo zapadną w pamięć  wszystkim maluchom.

Podobne artykuły