Młodzież selezjańska z radością

OBORNIKI. Rynek zapełnił się rozśpiewana i roztańczona młodzieżą, którym przewodzili pełni temperamentu i muzyki księża. Wyjrzało za chmur słońce, a Patrycja wyjaśniła: to spotkanie zorganizowały salezjańskie wspólnoty ewangelizacyjne. Działają one w całej Polsce. Jedna z nich jest grupa działająca w parafii Miłosierdzia Bożego . Działamy już w Obornikach 10 lat a ogólnie 18 lat. Założycielami wspólnoty są salezjanie  księża Darek i Leszek. W czasie wakacji mamy taki dwutygodniowy wyjazd podczas którego każdego dnia spotykamy się na ekumenizacjach, tak jak dzisiaj na Rynku, odwiedzamy domy dziecka i więzienia. Wszędzie tam głosimy dobrą nowinę. 

Prócz śpiewu i tańca pokazywano scenki nawołując do wstrzemięźliwości w używaniu alkoholu czy narkotyków. Nawoływano też do dobrego i szczęśliwego życia w harmonii i miłości do ludzi i Boga. Głoszony przez młodzież salezjańską przekaz był bardzo czytelny i trafiał do serc oraz umysłów. Trudno jest przecenić pomysł spotkania na Rynku i jego ogromy ładunek pozytywnych emocji. 

Warto też dodać, że w sierpniu młodzi ludzie wyjadą na dwutygodniową pielgrzymkę do Częstochowy, aby 14 sierpnia wejść na Jasna Górę i być na święcie Wniebowzięcia. Spotkanie na Rynku zarejestrowaliśmy nasza kamera i będzie można jego fragmenty obejrzeć w TV Oborniki na stronie www.oborniki.com.pl.

Podobne artykuły