Indianie z dwójki

OBORNIKI, ŻERNIKI. 1 czerwca w gospodarstwie agroturystycznym odbył się "piknik indiański". Wzięło w nim udział 175 osób z obornickiego przedszkola nr 2. Przybyły przedszkolaki z rodzicami i osobami towarzyszącymi. Obowiązywał tego dnia strój indiański lub jakiś indiański akcent. 

Dzieci i rodzice wykonywali pióropusze, układali taniec i okrzyk indiański, tworzyli drzewo indiańskie, wysłuchiwali opowiadań o Indianach, malowali twarze na barwy wojenne. Tworzyli też totemy, układali dywan z piór indiańskich i układali ognisko. Następnie odbyła się aukcja prac plastycznych dzieci wykonanych różnymi technikami. Pieniążki zebrane z aukcji zostaną przeznaczone na  przedszkolny plac zabaw, którego w placówce brakuje. Po aukcji rozdano dzieciom balony, słodycze i zaproszono je na posiłek. 

Przedszkole wzięło też udział w akcji "dzieci-powodzianom". Odbyła się zbiórka darów: koców, długoterminowej żywności i środków czystości. W ubiegłym tygodniu straż miejska odebrała te dary i była pod wrażeniem ich ilości. Akcja nadal trwa – informuje Anna Lisek. –  dary można zostawiać w przedszkolu na głównym korytarzu w wyznaczonym miejscu.

Podobne artykuły