Dzień Dziecka na Osiedlu Leśnym

OBORNIKI. Jak co roku dzień 1 czerwca był hucznie obchodzony w Szkole Podstawowej nr 4 na Osiedlu Leśnym. Dorośli zgromadzeni w Radzie Rodziców dołożyli wszelkich starań, aby każdy uczeń szkoły wracał do domu nie tylko z  uśmiechem towarzyszącym miłym zabawom, ale i drobnymi prezentami. 

Atrakcji było jak zwykle mnóstwo. Na początku dzieci rywalizowały w takich konkurencjach, jak chodzenie na szczudłach, biegi w workach, przeciąganie liny, rzuty szyszkami lub klocem drewna do celu, skakanie przez gumę, mini tor przeszkód, hula hop. Ponieważ motywem przewodnim tegorocznej imprezy był las,  zatem uczniowie pięknie poprzebierane za zwierzątka, muchomorki czy drzewa wzięły udział w konkursie piosenki leśnej. Największym powodzeniem cieszyła się piosenka „Jesteśmy jagódki”.

Między piosenkami wszystkie dzieci raczyły się lodami. Zmęczeni i pełni wrażeń uczniowie czwórki przystąpili do konsumpcji pysznych kiełbasek z grilla, które upiekli dzielni rodzice. Oczywiście nie zabrakło dla wszystkich dzieci soczków i ogromnej ilości cukierków.

Jak co roku uczniowie kręcili „koło fortuny”. Tym którym sprzyjało szczęście mogli się wzbogacić o piórniki, hula hop, gry, plecaki, kubki termiczne. Ważne jest, że każdy los wygrywał i żadne z dzieci nie odchodziło bez nagrody. Ostatnią konkurencją, do której z entuzjazmem przystąpiły maluchy, były zabawy w wiewiórki i inne zabawy terenowe, które z wielkim oddaniem  poprowadziła pani Brodniewicz.

Podobne artykuły