90-lecie OSP Gościejewo

GOŚCIEJEWO. W minioną sobotę na placu za remizą odbyła się uroczystość 90-lecia OSP Gościejewo. Rozpoczęło się od Msza Świętej celebrowanej przez proboszcza parafii Św. Wita w Rogoźnie ks. Jarosława Zimnego. Na placu rozłożono kilkadziesiąt krzeseł, naokoło można było zobaczyć wiele samochodów strażackich z zaprzyjaźnionych OSP. Na głównym planie znajdował się najnowocześniejszy wóz strażacki w powiecie, zakupiony dla OSP Gościejewo prawie pół roku temu,  a tuż przed nim pokazywano jego starszego kolegę, który służył strażakom przez wiele lat walk z żywiołem.

Oprócz tej strażackiej scenerii znalazły się również budki z lodami, piwem i piękne dziewczyny z PA-MAR-SZE, które zachwycała swoimi krótkimi, jasnymi sukienkami i często zwracały większą uwagę męskiej części widowni, niż to co działo się na scenie. 

Bo cóż działo się na scenie? Po Mszy i bardzo żywiołowym kazaniu, złożono meldunek, odśpiewano hymn państwowy, powitano wszystkich gości i zaczęto wręczać wyróżnienia. Jak często bywa na tego typu imprezach, medali było dużo. 

Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali Zenon Olejniczak, Jerzy Klimas, Daniel Malikowski, brązowymi medalami mogli się pochwalić: Roman Pacholczak, Waldemar Kowalski, Paweł Promiński, Paweł Świstelniak, Marek Listecki, Jerzy Mazurkiewicz, Marek Pietrek, Mariusz Koplin. Medale za wysługę lat zostały nadan: Mieczysławowi Nieradka, Adamowi Wilińskiemu, Monice Pietiek, Bartoszowi Majewskiemu. Wzorowymi strażakami zostali Anna Korybalska, Barbara Omiecińska, Monika Pietiek, Mateusz Szymkowiak, Majewski Bartłomiej, Damian Maikowski. Odznaki młodzieżowej drużyny pożarniczej chwycili w ręce Daria Ziemska, Roch Jabłoński, Damian Mazurkiew, Miłosz Szymkowiak, Katarzyna Kołodziejczak, Jakub Jabło, Waldemar Stawowy, Mikołaj Lisiecki, Sandra Szczęśniak, Patryk Szczęśniak, Dawid Kozłowski, Kamil Jessa, Patrycja Jessa, Joanna Koplin i Justyna Tylec.

Jak widać ściśniętych rąk, gratulacji i uśmiechów było wiele, ale to jeszcze nie koniec. Szczęściarze wyróżnieni tytułem Zasłużonych dla Ziemi Rogoźińskiej. Wybranymi zostali Henryk Janus, Aleksandra Koplin, Adam Wileński, Henryk Korybalski i Janusz Pietrek. Głos zabrał również poseł Stanisław Stec. Ze szkodą dla zwolenników jego partii nie przemówił w sylabicznym rapie, co ostatnio promuje SLD, ale w prozie. Pochwalił strażaków za ich wielkie poświęcenie w walce z powodzią na południu kraju. Po nim kwiaty po kolei wręczyli przedstawiciele samorządów: przewodniczący rady miejskiej Roman Szuberski, burmistrz Bogusław Janus, starosta Gustaw Wańkowicz. Swoje wyrazy szacunku złożył dyrektor RCK Marek Galczewski, który wraz z swoimi pracownikami był współorganizatorem zabawy. Na koniec wszyscy zebrani usłyszeli koncert zespołu Gościjanka, podjadając w tym samym czasie darmową grochówkę.  Kiedy ostatnia nuta została już puszczona w eter, wszyscy goście wraz z strażakami udali się do remizy OSP. Tam też przez wiele następnych godzin starali się ugasić płomień dumy, który tego wieczoru świecił w nich wyjątkowo mocno.

Podobne artykuły