Takich spotkań jak najwięcej

RYCZYWÓŁ.  – Ja też chcę być zaskoczona czytając ostatnią stronę – wyjawiła słuchaczom goszcząca w ryczywolskim gimnazjum pisarka, Anna Onichimowska. Zaproszona przez Bibliotekę Publiczną, odwiedziła uczniów i opowiedziała im o swojej pracy, twórczych pomysłach i planach zawodowych na najbliższą przyszłość. Debiutowała wierszami dla dorosłych czytelników, ale poczytną, przede wszystkim wśród młodzieży, pisarką stała się cztery lata temu.

Właśnie wtedy wydała powieść Hera, moja miłość. Popularność książki sprawiła, że pisarka podjęła się finału historii w dwóch kolejnych tomach: Locie komety i świeżo wydanych Demonach na smyczy. Również pozostałe tytuły odnoszą sukcesy, do których prócz licznych nagród zaliczyć można adaptacje filmowe poszczególnych powieści.

– Gimnazjaliści byli zaskoczeni tym, że sama Onichimowska nigdy do końca nie zna i nie chce znać zakończenia powieści. Stosuje jednak zakończenia otwarte, by móc w przyszłości ewentualnie do swoich ulubionych bohaterów powrócić – powiedziała po spotkaniu uczestnicząca w nim Ania Binkiewicz i dodała – widać, że pisanie jest jej pasją, postacie są barwne, dynamiczne, a ich poczynania zaskakują samą autorkę. Spotkania z interesującymi ludźmi pióra są dobrze w Ryczywole przyjmowane. Każde z nich pozostaje na długo niezapomniane.

Podobne artykuły