Sukces obornickiego Kontrastu

OBORNIKI. W sobotę 22 maja obył się Ogólnopolski Turniej Tańca „Flying Dancemania” w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Przyjechały ekipy z różnych szkół tańca (około 1000 zawodników) z całej Polski, by rywalizować ze sobą na jednym parkiecie. 

Poziom taneczny był wysoki i jurorzy A. Cieciórski, K. Frąckowiak, V. Fiuk mieli nie lada kłopot, aby sprawiedliwie ocenić tańczących. Zawodnicy stratowali w trzech blokach programowych. Najpierw przedszkolaki – kategoria BOOM, potem zespoły EASY STEP i FLYING DANCEMANIA. Najtrudniejsza okazała się kategoria ostatnia, ponieważ startowało w niej bardzo dużo dobrych zespołów. Były grupy z całego kraju. 

Szkoła Ruchu i Tańca Kontrast przywiozła siedem zespołów tj. Iskierki II, Iskry, Sekunda, Allegro, Akcent, Kaprys i Flame. Wystąpiły one w różnych technikach  tanecznych, takich jak disco, broadway dance i street dance. Rezultat konfrontacji tanecznych był miłym zakończeniem zmagań turniejowych dla SRT  KONTRAST. Wyniki okazały się wielkim sukcesem, ponieważ  nagrodzono aż 4 obornickie zespoły. W kategorii inne formy tańca do lat 11 grupa „Sekunda” zdobyła 1 miejsce w choreografii Iwony Markiewicz. W kategorii inne formy tańca do lat 12 grupa „Allegro” zdobyła 1 miejsce także w choreografii Iwony Markiewicz. W kategorii street dance do lat 15 grupa „Iskry” zdobyły 3 miejsce w choreografii Mateusza Markiewicza oraz grupa „Flame” z Poznania zwyciężyła tańcząc w choreografii Katarzyny Markiewicz. 

Nagrodzone zespoły wystąpiły w koncercie galowym. Radości  nie było końca. Kontrast wspaniale się dopingował wzajemnie, ale wspierały go też zaprzyjaźnione zespoły. Atmosfera była emocjonująca a rywalizacja fair play. – Mieliśmy powód do dumy, że rywalizując z tyloma zespołami widzimy, zostaliśmy docenieni, ponieważ stawiamy na jakość naszej pracy a tym samym na wysoki poziom techniczny naszych formacji – powiedziała twórczyni potęgi obornickiego tańca Iwona Markiewicz. Należy pogratulować wszystkim jej zawodnikom, a szczególnie tym najmłodszym, którzy po raz pierwszy mieli okazję zmagać się z innymi zespołami i teraz wiedzą jaka ich czeka praca w drodze do zwycięstwa. 

Za naszym pośrednictwem pani Iwona składa specjalne podziękowania dla opiekunów wszystkich biorących udział grup, jednocześnie pomocnych m.in. A. Geisler, A. Nowaczyk, A. Roszyk, E. Kąkol, I. Malinowskiej, A. Mańce, L. Plomińskiej i D. Hamryszczak, które zajmowały się przebieraniem, charakteryzacją i opieką.

Podobne artykuły