Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego

OBORNIKI. Po wyjątkowej, jak na ostatnie lata, zimie wędkarze oborniccy 11 kwietnia na rzece Warcie odbyli zawody wędkarskie rozpoczynające tegoroczny sezon. Dzień wcześniej w ramach tygodnia czystości wód  w czynie społecznym posprzątali brzegi wyrobisk pożwirowych, glinianek oraz rzeki Warty.

Znany jest już terminarz zawodów powiatowej ligi wędkarskiej na rok 2010. Przedstawia się on następująco: 18.04. jez. Rogożno,  9.05. jez. Rogożno, 6.06.  jez. Czarne,  8.08. rzeka Warta, 5.09. rzeka Warta, 3.10. jez. Rogożno.

14 marca w Kaźmierzu w okręgowej olimpiadzie młodzieży wędkarskiej drużyna młodzieżowa koła Oborniki Miasto zajęła pierwsze miejsce w rywalizacji sprawnościowej, natomiast w zmaganiach wiedzy wędkarskiej uplasowała się na drugiej pozycji.

W odbytych na morzu Bałtyk w miejscowości Darłówko zawodach morskich puchar zdobył Jerzy Cegielski. Dalsze miejsce zajęli Maciej Dulski, Tadeusz Zydorczak, Jacek  Kołodziej, Antoni Tarka.

Zarząd Koła 25 kwietnia na zbiorniku Radzyny organizuje XVIII Memoriał im. Kazimiery i Feliksa Budychów. Zapisy chętnych na wyjazd przyjmowane będą 19 i 22 kwietnia. w Sekretariacie Koła w godzinach od 18 do 20. Wyjazd autokaru zaplanowano o godzinie 6.15 z parkingu na ul. 11 Listopada.

Podobne artykuły