Pozostaną w naszej pamięci

PARKOWO. Tych, co zginęli w tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem, uczcili uroczystym apelem 12 uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkół. Na wstępie dyrektor Maria Cisowska przypomniała okoliczności tragedii i przedstawiła postacie pary prezydenckiej, Marię i Lecha Kaczyńskich.

Pieśń „Łzy matki” i film z ceremonii powitania trumny ze zwłokami Lecha Kaczyńskiego, a następnie sceny z życia pary prezydenckiej, wywołały łzy wzruszenia u większości obecnych. Kiedy dyrektor poprosiła o minutę ciszy rozległy się syreny, a uczniowie z niezwykłym skupieniem uczcili pamięć zmarłych. 

O tym ,jak kruche jest życie ludzkie, przypomniała uczennica gimnazjum Zosia Ślachciak w  wierszu ks. Twardowskiego  „Śpieszmy się kochać ludzi”. W drugiej części apelu przypomniano postacie ostatniego prezydenta na uchodźctwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz prezesa PKOL Piotra Nurowskiego, który miał być gościem Zespołu Szkół w Parkowie. We wrześniu ubiegłego roku w Racocie umawiali się na spotkanie w maju w Parkowie. Odczytano listę wszystkich zmarłych.

Na zakończenie delegacja w składzie Maria Cisowska, Krzysztof Działo i przewodnicząca samorządu uczniowskiego Weronika Lewandowska złożyła wiązankę kwiatów pod zdjęciem pary prezydenckiej. Symboliczne znicze pamięci pod tymże  portretem złożyły delegacje ze wszystkich klas.

Podobne artykuły