22-letni ryczowolanin handlował narkotykami w Połajewie

POŁAJEWO. 10 kwietnia na ul. Ryczywolskiej w Połajewie czarnkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego przy sobie narkotyki. 22-letni mieszkaniec miał przy sobie aż 27 woreczków strunowych z amfetaminą. Mężczyzna został przewieziony na komendę w Czarnkowie i tam osadzony w areszcie. 

Zatrzymanie nie było dziełem przypadku lecz skrupulatnie zaplanowana akcją. Zaczęło się od tego, że w Połajewie pojawiły się narkotyki. Dzięki pracy operacyjnej udało się ustalić, że dostarcza je tam 22 letni mieszkaniec pobliskiego Ryczywołu. Handlował nie tylko w Ryczywole, ale i w innych miejscowościach na terenie teren powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. 

Policjanci rozpoczęli obserwację Połajewa oraz dróg dojazdowych do tej miejscowości. Tak też było w minioną sobotę. Około godziny 18:30 na ul. Ryczywolskiej w Połajewie funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający samochód osobowy na obcych numerach rejestracyjnych. Długo nie zastanawiając się policjanci zatrzymali auto do kontroli. W pojeździe znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. Przy jednym z nich, 22-letatku  z Ryczywołu, mundurowi znaleźli woreczek strunowy ze sporą ilością białego proszku. Okazało się, że to amfetamina. Był to wystarczający powód do przeszukania auta. Pod fotelem pasażera w reklamówce policjanci znaleźli jeszcze 26 woreczków z taką samą zawartością narkotyku. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione środki odurzające, natomiast diler został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce odpowie przed sądem za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków.

Podobne artykuły