Zdołał nie wpuścić oszustów do domu

GMINA OBORNIKI. W jednej z miejscowości w gminnie Oborniki, znajdującej  się kilka kilometrów na południe od miasta, miał miejsce wyjątkowy akt siły i odwagi, którego głównym bohaterem był emerytowany mieszkaniec  wsi. 

W minioną niedziele zapukało do jego drzwi dwóch mężczyzn pochodzenia romskiego. Podając się za pracowników telewizji chcieli wejść do mieszkania pod pretekstem wymiany anteny telewizyjnej. Mężczyzna – ostrzeżony przez zdrowy rozsądek i informacje podawane przez komendę policji oraz media na temat oszustów, którzy podając się za pracowników różnych instytucji, dostają się do domów osób starszych, a następnie okradają je z wszystkich kosztowności – podziękował, a następnie starał się zamknąć drzwi. 

Rabusie jednak nie dali za wygraną  i starali się siłą wejść do mieszkania. Trzymając jeszcze  za niezamknięte drzwi, pociągnęli je z całej siły. Mężczyzna nie dał za wygraną. Dysząc ciężko szarpnął z całej siły za klamkę domykając drzwi, a następnie zamykając je na cztery spusty. Natychmiast chwycił za słuchawkę i wykręcił numer 997 wzywając policję. 

Złoczyńcy zdołali jednak uciec przed przybyciem policji. Tą historią chcielibyśmy przestrzec mieszkańców przed otwieraniem drzwi osobom pochodzenia romskiego, którzy często dokonują tego typu przestępstw.

Podobne artykuły