Zakorkowane miasto

OBORNIKI. W minioną środę został zamknięty dla ruchu mały most na Warcie i natychmiast utworzyły się gigantyczne korki. Ruch przejął duży most a na jedenastce samochody stanęły w kilometrowych kolejkach. Niewiele lepiej było na ulicach równoległych i prostopadłych do jedenastki. Najgorzej było w godzinach szczytu. 

Aby nieco rozładować korek na skrzyżowaniu ulic Mostowej z Lipową wyłączono światła i ruchem kierował policjant. Stan ten potrwa przez co najmniej dwa miesiące, bo tak długo ma trwać przebudowa mostu. 

Wykonawca z Bydgoszczy zobowiązał się do przyspieszenia remontu o jeden miesiąc i udostępnienia jezdni oraz jednego chodnika już na początku czerwca. Potem będzie remontowany drugi z chodników przez czas remontu udostępniony pieszym. 

Trudna sytuacja drogowa może zostać dodatkowo pogorszona przez przeniesienie prac remontowych w pobliże skrzyżowania ulicy Szamotulskiej z ulicą Mostową. Niestety, wymagać to będzie od kierowców wielkiej cierpliwości, bo aby było lepiej musi być przedtem gorzej, jak mawiają drogowcy.

Podobne artykuły