Pijani na drogach

POWIAT OBORNICKI. Policjanci w poprzedni weekend zatrzymali dziesięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał niespełna trzy promile alkoholu w organizmie, a dwóch z nich uczestniczyło w kolizji drogowej. 

Od piątku do niedzieli policjanci na terenie powiatu obornickiego zatrzymali dziesięciu nietrzeźwych kierowców. W piątek przez pierwsze dwie godziny trwania działań zatrzymano sześciu kierowców na podwójnym gazie. Natomiast w sobotę dwóch nietrzeźwych kierowców uczestniczyło w kolizji drogowej.

W piątek w trakcie wzmożonych działań kontrolnych funkcjonariusze policji wraz z żandarmerią wojskową zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierowców. Pierwszy zatrzymany okazał się niechlubnym rekordzistą, gdyż około godziny 17.00 w centrum Obornik prowadził samochód marki Peugeot mając w organizmie niespełna trzy promile. Na następnego nie trzeba było długo czekać, bo już po kilku minutach policjanci w Lipie zatrzymali rowerzystę, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Następnie około godziny 18.00 również w Lipe samochodem marki Renault kierował mężczyzna mający pół promila alkoholu w organizmie. Tuż po godzinie 18.00 w Rogoźnie ujawniono nietrzeźwego rowerzystę, który miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Tego dnia policjanci zatrzymali jeszcze trzech nietrzeźwych kierowców w Ryczywole. Dwóch z nich miało ponad promil, natomiast trzeci 60-letni kierowca Poloneza na widok policjantów nagle skręcił w boczną ulicę próbując najprawdopodobniej uniknąć kontroli. Dzięki szybkiej reakcji policjanci zatrzymali kierowcę w trakcie kontroli, okazało się, że ma on prawie półtora promila alkoholu w organizmie.

W sobotę natomiast w godzinach popołudniowych policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji w miejscowości Ruda. Po przyjeździe na miejsce okazało się, iż kobieta kierująca samochodem marki Skoda uderzyła w stojący przy sklepie samochód marki Suzuki. W toku wykonywania dalszych czynności kierowca suzuki oświadczył, że wypił w domu dwa piwa i przyjechał samochodem do sklepu po następne, w organizmie miał 0,8 promila alkoholu. Jak się okazało  kobieta kierująca skodą, również oświadczyła, że piła alkohol tuż przed jazdą samochodem, w jej przypadku została pobrana krew, gdyż nie była w stanie poddać się badaniu na alko-teście. 

Niedziela również obfitowała w nietrzeźwych kierowców. Pierwszy to 41-letni mężczyzna kierujący o godzinie 15.50 w miejscowości Owczegłowy motorowerem miał ponad dwa promile. Drugi to 34-latek kierujący rowerem w Rogoźnie, który w organizmie miał 1,6 promila. 

Wszystkim tym nietrzeźwym kierowcom grozi teraz do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. 

Podobne artykuły