Gimnazjaliści włamali się podczas wagarów do mieszkania koleżanki

POWIAT OBORNICKI. Czworo uczniów jednego z obornickich gimnazjów dokonało podczas wagarów poważnego przestępstwa. 

Czynu dokonały  dwie 15-latki wraz ze swoimi kolegami, 15-latkiem i 16-latkiem. Wszyscy uczęszczali do jednego z gimnazjów i wszyscy razem i w porozumieniu dokonali włamania do jednego z mieszkań. 

Czując wiosnę gimnazjaliści postanowili dobrze się zabawić na wagarach. Chłopcy przyszli do szkoły, ale tylko po klucze, które  jeden z nich wyciągnął ze znanej sobie kurtki pozostawionej w szkolnej szatni. Następnie spotkali dziewczyny i razem udali się pod blok. Tam dwie osoby pilnowały, a pozostali dokonywali włamania do mieszkania i kradzieży. Z mieszkania zabrali aparat fotograficzny oraz trzy używane telefony komórkowe o łącznej wartość 1800 zł. Wzięli też z sobą alkohol.

Gimnazjaliści sprzedali ukradzione rzeczy w obornickim lombardzie ,a następnie udali się do mieszkania jednego z nich, organizując zabawę, podczas której pili alkohol i brali narkotyki.

Policjanci odzyskali aparat fotograficzny w tydzień i dzięki temu bardzo uszczęśliwili 15-latkę, która nie kryła swojej ogromnej radości, gdyż był to jej prezent gwiazdkowy. Natomiast nieletni odpowiedzą teraz  za swój czyn  przed sądem.  

Na tym przykładzie widać, że gimnazjaliści mają różne pomysły przebywając na wagarach. Policja apeluje do rodziców, o większe zainteresowanie się tym co robią  ich dzieci.

Podobne artykuły