Wyróżniono młode talenty

OBORNIKI. W  Obornickim Ośrodku Kultury odbył się Przegląd Młodych Talentów. W sali kameralnej  wystąpili osobno wokaliści i instrumentaliści. Oceny ich umiejętności podjęło się jury w składzie Piotr Kuźniak (czwarty Trubadur), gitarzysta  Witold Żuromski, instruktor muzyczny Marian Żurowski oraz dyrektor OOK Lech Faron. W miniony czwartek zaśpiewali wokaliści. W konkursie wzięło udział aż 58 uczestników. 

Laureatami zostali, licząc od najmłodszych: Karolina Steinke ZS w Rożnowie, Oliwia Kuleta  SP nr 2 w Obornikach, Aleksandra Leśnicka SP nr 4 w Obornikach, Jarosław Tomaszewski  SP w Chrustowie, Marta Kaniewska SP nr 3 w Rożnowie, Dajana Runowska Gimnazjum nr 1 w Obornikach, Michalina Kowala Gimnazjum nr 2 w Rogoźnie, Magdalena Frąszczak Gimnazjum nr 2 w Rogoźnie, Weronika Żwawiak ZS w Objezierzu, oraz Patrycja Ryba Jarosław Nowak i Jakub Nowak z LO w Rogoźnie. Pozostali uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami za udział w przeglądzie oraz drobnymi upominkami. 

Dnia następnego zaprezentowało się 28 instrumentalistów. Tu jury wyróżniło saksofonistkę Anetę Filoda SP nr 3 w Rogoźnie, pianistkę Katarzynę Cierpiszewską SP nr 2 w Obornikach i Magdalenę Błaszków SP nr 4 w Obornikach; keybordzistów Aleksandrę Wojtkowiak SP nr 2 w Obornikach, Dominikę Zawiska SP nr 3 w Rogoźnie, Tomasza Lisek SP nr 3 w Obornikach i Jakuba Nochowicza Gimnazjum nr 3 w Obornikach. Również tego dnia pozostali uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami, a ogólny poziom został uznany za dobry.

Podobne artykuły