Ciekawa świata 96-latka z Popowa

POPOWO. W miniony poniedziałek pani Marianna Runowska z Popowa ukończyła 96 lat. Jest ona jedną z najstarszych mieszkanek gminy Oborniki. 

Pani Marianna zawsze mieszkała w Popowie. Żyła z rolnictwa i wychowała sześcioro dzieci. Te obdarowały ją 22 wnukami i 32 prawnukami. Niedawno na świecie pojawił się pierwszy praprawnuczek. Pomimo sędziwego wieku szacowna jubilatka ma się całkiem dobrze i wciąż można podziwiać jej trzeźwości umysłu i wielką ciekawości świata. Codziennie czyta jeden z dzienników, bardzo często także „Ziemię Obornicką”. Naszą gazetę rozpoczyna od „kryminałków” choć nie gardzi i resztą. Mieszka z synem Ryszardem i jego żoną Teresą, ciesząc się z ich troskliwej opieki. Gospodarstwem zajmuje się wnuk Ireneusz z żoną Kingą, więc ich rodzice mają sporo czasu. W domu jubilatki czuje się ciepłą rodzinną atmosferę. Być może ta serdeczność ma wpływ na długie życie? 

W dzień urodzin wśród licznych tego dnia gości była też burmistrz Obornik Anna Rydzewska wraz z zastępcami Henrykiem Łukaszewskim i Bogdanem Bukowski. Złożyła jubilatce serdeczne życzenia, pogratulowała doskonałego wieku i wciąż dobrej kondycji. Obdarowała panią Mariannę bukietem wiosennych kwiatów, a jej zastępcy wnieśli ogromny kosz owoców i słodkości. Cała trójka żałowała, że nie może zostać na urodzinach, ale poniedziałek jest dniem przyjęć interesantów i trzeba było wracać do urzędu.

Szacowną jubilatkę odwiedził także sołtys Tadeusz Nowak. Znają się tak jak z całą rodziną Runowskich bardzo dobrze. Tydzień wcześniej jej córka obchodziła 50 lecie pożycia małżeńskiego co może stanowić i sile rodziny. – To bardzo uczciwi i pracowici ludzie –  opowiadał nam w drodze powrotnej a na koniec dodał – Pani Marianna przez większość życia ciężko pracowała. Być może to ją zahartowało. Teraz ma doskonała opiekę rodziny. 

Gdy opuszczaliśmy jubilatkę, szczerze wzruszona pani Marianna życzyła każdemu ze swych gości wesołych i szczęśliwych świąt Wielkiej Nocy.

Podobne artykuły