Aresztowani Maciej S., Patryk S. i Bartosz F. usłyszeli zarzuty

OBORNIKI, LULIN. Prokuratura przekazała dodatkowe informacje na temat przestępstwa na tle seksualnym, dokonanego przez mężczyzn z Lulina na trójce chłopców. Dwóch oskarżonych, Maciej S. i Patryk S., usłyszało osiem zarzutów, trzeci z zatrzymanych, Bartosz F., usłyszał ich dziewięć.

Prokuratura oskarża trzech mieszkańców Lulina o zmuszanie nieletnich do innych czynności seksualnych, znęcanie, dręczenie i pobicie, uwłaczanie godności oraz rejestrowanie tegoż w celu rozpowszechniania, co może być poczytane im za promowanie przemocy. Film, o którym wspominają poszkodowani, a który kręcili mężczyźni przy pomocy swoich telefonów komórkowych podczas popełniania  czynów, został prawdopodobnie wykasowany przed zatrzymaniem podejrzanych przez policję. 

Ojciec jednego z chłopców, gdy dowiedział się o całym zdarzeniu, udał się do miejsca zamieszkania sprawców i zagroził im między innymi wezwaniem policji. Przypuszczalnie to dało czas sprawcom na wykasowania obarczających ich dowodów z telefonów. Powołani biegli zajmują się problemem odzyskania filmów z pamięci wewnętrznej komórek. 

Trzech mieszkańców Lulina nie przyznaję się w pełni, odrzucając część zarzutów, do winny. Zrzucając odpowiedzialność jeden na drugiego i problemem śledczych jest ustalenie, który z nich dopuścił się konkretnych czynów. Jak wspominaliśmy w minionym tygodniu, mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.  Z powodu przepełnienia więzień w całym kraju istnieje możliwość, że oskarżeni, jeżeli zostaną skazani, mogą trafić do cel ciężkiego więzienia we Wronkach.

Podobne artykuły