Wielkosobotnie zwycięstwo

OBORNIKI. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie przed własną publicznością w III lidze odnieśli piłkarze Sparty Oborniki, którzy po dramatycznym meczu pokonali Polonię Leszno 1:0. Już w szatni trener Mariusz Drewicz zapowiedział, że ten mecz musi być wygrany nie ważne w jakim stylu. Od początku oborniczanie starali się dominować na boisku jednak to groźniej zaczęła Polonia i w 11 min. Słowik wybił piłkę na rzut rożny po groźnym strzale po ziemi. W 37 min. mogło być 1:0 dla Polonii, po rzucie rożnym jednak Słowik odbił piłkę lecącą w samo okno bramki.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem, a początek drugich 45 min. lepiej zaczęli gospodarze. W 47 min. Radziwołek groźnie uderza jednak piłka odbita od obrońcy wylatuje za boisko. W 49 min. Zawadzki traci piłkę w środku pola, a kontra gości jest bardzo groźna i tylko słupek ratuje oborniczan od utraty bramki. W 58 min. sam na sam z bramkarzem znalazł się Paździerski, jednak jego strzał obronił bramkarz Polonii. W 63 min. na bramkę gości uderzył Jóźwiak, jednak bramkarz wybił ją nad poprzeczką. W 87 min. po szybkiej kontrze oborniczan bramkarz Polonii interweniował ręką po za polem karnym i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Piłkę na 17 metrze ustawił Golon, a w bramce gości stanąć musiał jeden z zawodników z pola, bowiem Polonia wykorzystała wszystkie zmiany. Golon uderzył tuż obok muru i Sparta objęła prowadzenie. Niestety, tuż przed wznowieniem gry Paździerski wybił piłkę ustawioną na środku boiska i sędzia ukarał go druga żółtą kartką, a w efekcie czerwoną. Ostatecznie oborniczanie zdobyli pierwsze punkty przed własną publicznością w sezonie 2009/2010. 

Skład Sparty: Słowik – Radziwołek, Siemiński, Maciejewski, Zawadzki, Pytlak (60 min. Jóźwiak), Cyranek, Sowiński (82 min. Kowal), Paździerski, Szymanek (46 min. Kopaniarz), Jarentowski (84 min. Golon). 

Podobne artykuły