Pomysłowi bracia

ROGOŹNO, LASKOWO. Dwóch braci z Rogoźna, w wieku 27 i 28 lat, założyło warsztat samochodowy. Interes na początku szedł świetnie, klienci przychodzili, a banknoty szeleściły przyjemnie w kieszeni. Przyszedł jednak kryzys i zasmucone rodzeństwo musiało przyznać, że nie stać ich na potrzebny sprzęt, aby rozwijać działalność. Jednak jeśli nie ma się tego czego się chce, trzeba znaleźć coś tańszego, a najlepiej za darmo. Zamiast kupić dźwigar w składzie budowlanym, postanowili zastąpić go szyną kolejową.  Z tym właśnie pomysłem wybrali się w miniony wtorek do pobliskiego Laskowa, aby wykraść tory z  nieużywanej, ale w najbliższym czasie mającej być ponownie przejezdnej linii kolejowej Rogoźno – Wągrowiec.

Mężczyźni wykazali się nie lada pomysłowością i zaparciem, bowiem tory odcinali przy pomocy brzeszczotu.  Zaznaczyli sobie trzymetrowy odcinek szyny i zabrali się z odpiłowywanie go od reszty toru. Czynu tego dokonywali w biały dzień, między godzinami 16-17. 

Zaniepokojeni mieszkańcy, widząc dwóch mężczyzn zalewających się potem, wezwali policję. Nim dopiłowali do końca „wyrośli” przed nimi policjanci z rogozińskiego patrolu i złapali rabusi na gorącym uczynku. 

Szyny były już załadowane na Mazdę, który nie nadawała się do przewozu tak długich fragmentów. 27 i 28-latek zostali aresztowani. Po wycenie przez kolej ukradzionych fragmentów może im grozić nawet do 5 lat więzienia.

Podobne artykuły