Bajkowy świat dzieci

ROGOŹNO. Problem z czytaniem książek wśród najmłodszych jest poważny. W erze komputeryzacji i kinematografii brak wyobraźni jest na porządku dziennym, jednak zawsze znajdzie się wyjątek od przysłowiowej reguły. W Rogozińskim Centrum Kultury odbyła się XV edycja konkursu ‚Bajkowy Świat’, w której udział wzięły 33 trzyosobowe grupy z Obornik, Sycyna, Skrzatusza, Szydłowa, Rogoźna, Starej Łubianki, Prusiec, Chrustowa, Połajewa, Szamotuł,Trzcianki, Popówka, Gulcza, Wyrzyska, Otorowa, Objezierza, Morzewa, Gościejewa, Ryczywołu, Murowanej Gośliny i Bolechowa. Ponad setka uczniów z klas I-IV odpowiadała na pytania dotyczące lektur, takich jak ‚Akademia Pana Kleksa’, ‚Kubuś Puchatek’, wiersze Jana Brzechwy i Julianna Tuwima. Zwyciężyła drużyna szkoły w Wyrzysku,  druga była SP 3 Rogoźno (Franciszek Kornobis, Sonia Marchwiak i Iwona Polega), trzecia SP 4 Oborniki (Eliasz Szczepski, Zuzanna Karasiewicz i Mikołaj Fischbach).

Na drugi etap składały się indywidualne  odpowiedzi na pytania dotyczące przeczytanych książek. W przerwie wszyscy uczestnicy mogli naładować energie sponsorowanym posiłkiem a później obejrzeć film.  Dużo śmiechu, pomyłek, lekkiego zdenerwowania ale przede wszystkim radości było widać na twarzy każdego ucznia. 

Ostatecznie wygranym tego pięknego popołudnia została drużyna ze szkoły w Wyrzysku, drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach (Alicja Bartecka, Michalina Guz i Kinga Wojtkowiak), a trzecie miejsce należało do drużyny Szkoły Podstawowej w Ryczywole (Szymon Bartol, Agnieszka Brzezińska i Szymon Witkowski).

Podobne artykuły