Walczyli o puchar burmistrza

ROGOŹNO. Podczas XX turnieju tenisa stołowego o puchar burmistrza w szranki stanęli uczniowie gminnych szkół oraz mieszkańcy gminny. Wszytko rozpoczęło się 6 marca w Parkowie, gdzie do rywalizacji stanęli przedstawiciele sołectw. Najlepszym zawodnikiem okazał się Michał Nowak z Karolewa, drugie miejsce zajął Paweł Janus, a trzecie Grzegorz Rozalczyk obaj panowie pochodzili  z Parkowa. 

9 marca do turnieju w gmachu RCK przystąpiła młodzież. Od tego momentu wszystkie turnieje rozgrywane były w gmachu RCK na ul. II Armii Wojska Polskiego w Rogoźnie. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się: Sylwia Stawowa (LO), Żaneta Macioszek (ZSA)i Katarzyna Olszewska (ZSC). W kategorii chłopców kolejne miejsca zajęli Mikołaj Gracz (ZSA), Marcin Figiel (ZSC) i Mateusz Kluczyński (ZSC). Najlepszym zespołem okazała się drużyna Agrobiznesu.

10 marca swoje umiejętności sportowe pokazali uczniowie wszystkich szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt najlepsze były Daria Twardecka (SP Budziszewko), Marta Grzegorczyk (ZS Parkowo) i Kamila Kukawka (ZS Parkowo); w kategorii chłopców Marcin Jankowski (SP2), Maciej Walkowiak (SP2) i Hubert Pawłowski (SP Budziszewko). W tej części turnieju najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Budziszewku, 

11 marca o puchar burmistrza wystartowali uczniowie szkół gimnazjalnych.  Zwycięzcami zostali w kategorii dziewcząt Anna Macioszek (ZS Parkowo), Agnieszka Poszwa (ZS Gościejewo) i Karolina Kryszkiewicz (ZS Gościejewo); w kategorii chłopców Patryk Nowicki (ZS Parkowo),  Łukasz Grzebyta (ZS Parkowo) i Adam Piechowiak (ZSC). Najlepszą szkołą okazał się Zespół Szkół w Parkowie, Gimnazjum im. J. Wybickiego 

Najlepsi zawodnicy we wszystkich kategoriach otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a najlepsze szkoły puchary i dyplomy, które zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Rogoźnie. Trofea zwycięzcom wręczał burmistrz Janus. Ostatnim punktem był otwarty turniej, który odbył się 13 marca. Wyłonionymi zwycięzcami,  w systemie ,,każdy z każdym’, zostali Ania Marchewka, Agnieszką Walkowiak, Michał Nowak z Karolewa, Paweł Janus z Parkowa i Krzysztof Zaranek z Rogoźna.

Podobne artykuły