W Obornikach zatrzymano pijanego 16-latka z narkotykami

OBORNIKI. Oborniccy policjanci przeprowadzili w nocy z soboty na niedzielę działania prewencyjne pod nazwą Blokers.  Kilkudziesięciu policjantów prewencji patrolowało nocą miasto, zwracając uwagę na to, co się dzieje na osiedlach, a także w miejscach które należą do szczególnie niebezpiecznych.

Policjanci koncentrowali się na patrolowaniu miejsc częstego przebywania młodzieży, kontrolowali miejsca zagrożone wybrykami chuligańskimi, kontroli także blokowiska, a szczególnie klatki schodowe i piwnice. 

W czasie tych działań zatrzymali dwie osoby. Jedna z nich to 16-latek, oborniczanin, który posiadał przy sobie narkotyki oraz znajdował się pod wpływem alkoholu. Nieletni został przekazany rodzicom. Teraz jego sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego. Ten zapewne zbada sposób sprawowania opieki rodzicielskiej nad dzieckiem. 

Policjanci karali mandatami głównie za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz za zakłócanie ładu i porządku. Przy okazji dwóch kolejnych nieletnich mieszkańców Obornik odwieziono  do domu i przekazano rodzicom, gdyż znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Podobne artykuły