Przez cztery lata ukrywał się w Obornikach

OBORNIKI. Przez cztery lata w jednym z mieszkań w mieście ukrywał się poszukiwany licznymi listami gończymi przestępca. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zorientowali się, że oborniczanin to zbieg i zatrzymali 41-letniego oszusta i złodzieja. Okazało się, że ukrywając się w Obornikach, popełnił w tym czasie co najmniej sześć przestępstw. 

Mężczyzna od 2006 roku dokonał wielu przestępstw gospodarczym na terenie Wielkopolski i Pomorza. Jest poszukiwany przez sądy i komendy policji w całym kraju. Szukała go nawet jego własna rodzina, która również padła ofiarą przestępcy. Nie płacił żonie alimentów, a jak się okazało, znała go ona pod fałszywym imieniem i nazwiskiem.

Swoją działalność przestępczą w Obornikach zaczął w styczniu tego roku, kiedy ukradł elektronarzędzia i pieniądze jednej z obornickich firm. Od tamtego czasu na terenie powiatu, przy pomocy fałszywych dokumentów, okradał hurtownie, firmy towarowe i sklepy. 

Dokonywał tego przy pomocy prezencji i charyzmy. Zamawiał towar, a następnie fakturę kazał wysyłać na firmę, za której przedstawiciela się podawał. Przy pomocy fałszywych dokumentów wchodził do sklepu, dokonywał zakupów, a następnie mówił, że nie zabrał odpowiedniej kwoty, ale pozostawi dowód i przyjedzie popołudniu wyrównać rachunek. Oczywiście nigdy nie powrócił do tego samego miejsc,a a sprzedawcy dopiero po pewnym czasie orientowali się, że dowód należy np. do kobiety.

Oborniccy policjanci mieli niemały orzech do zgryzienia. Sprawca używając fałszywych dokumentów nie pozostawiał żadnego śladu. Dzięki drobiazgowemu śledztwu zdołali jednak ustalić samochód, którym sprawca prawdopodobnie się poruszał. Po tym tropie ustalili adres przestępcy. Kiedy dotarli na miejsce, mężczyzna był tak zszokowany, że nie stawiał żadnego oporu. 

Okazało się, że mężczyzna mieszkał w Obornikach z konkubiną, której dowód ukradł i używał przy oszustwach. Natychmiast trafił do więzienia i odsiaduje poprzednie wyroki skazujące.  

Policjanci badają, czy nie był powiązany z większa liczbą przestępstw na tle gospodarczym w powiecie.

Podobne artykuły