Obornicki bokser mistrzem kraju

STRZEGOM, OBORNIKI. Oborniczanin Włodzimierz Letr został mistrzem Polski w boksie seniorów. Urodzony w Kazachstanie, mieszkający w Obornikach pięściarz, ważący 81 kg, walczy w wadze półciężkiej, a lista jego zwycięstw jest długa. Nieco wcześniej, w sobotę 13 marca oborniczanin trenujący pod okiem Michała Nowaka w PKB Poznań, zdobył w międzynarodowych rozgrywkach Bundesligi tytuł mistrza Niemiec. Po dwóch zwycięskich walkach z najlepszymi pięściarzami, wygrywając 9:9,5  z Jakobem Deinesem Włodzimierz Letr dowiódł klasy. Dowiodło tego także zwycięstwo nad czarnoskórym Holendrem Hokorem Surirlem 14:3 (13:6).

Wreszcie w ubiegłą sobotę bokser zmierzył się w Strzegomiu z Krzysztofem Sadłoniem. Był zdecydowanie lepszy i sędziowie nie mieli wątpliwości, kto zostanie mistrzem Polski. 

Włodek przybył do Obornik siedem lat temu, w ramach sprowadzania polskich rodzin z Kazachstanu. Jest bratem znanego tam boksera. Treningi zaczął w domu, kontynuował je w obornickiej szkółce Michała Nowaka, zainstalowanej w sali SP 2.

Podobne artykuły