Nadchodzi łatanie

OBORNIKI. Początek wiosny rozpoczyna zazwyczaj wielkie łatanie dróg. Te w gminie Oborniki wytrzymały mrozy względnie dobrze, choć znacznych ubytków w asfalcie nie brakuje. 

Jedna z większych dziur pojawiła się w piątek w samym centrum Obornik. Zarwał się fragment jezdni na zachodniej pierzei Rynku.  Wezwana straż miejska zwróciła się o interwencje do PWiK. Wszystko wskazuje bowiem na to, że przyczyną awarii były wysięki z 70-centymetrowej betonowej rury kolektora biegnącego pod tą jezdnią. 

Przybyła ekipa zabezpieczyła dziurę. Jej naprawę zaplanowano na następny poniedziałek, po ustaleniu ostatecznej przyczyny podmycia. 

Generalny remont tego odcinka ulicy przewidywany jest już niedługo. Jest to bowiem ciąg tegorocznej „schetynówki”, a umowę z wykonawcą Poldrogiem władze gminy podpiszą jeszcze w tym tygodniu. 

Na pierwszy ogień pójdzie most nad Wartą, bo musi zostać wyremontowany w przeciągu maksimum trzech miesięcy – powiedział zastępca burmistrza Bogdan Bukowski. Remontem mostu zajmie się podwykonawca Poldrogu, profesjonalna firma mostowa z Bydgoszczy. 

25 marca ruszą prace związane z usuwaniem zimowych szkód na wszystkich ulicach w gminie. Dlaczego nie wcześniej? – zapytaliśmy Bogdana Bukowskiego. – Termin musieliśmy przesunąć z uwagi na problemy techniczne firmy wykonującej te prace. Tegoroczna zima tak bardzo utwardziła spoczywający pod wiatami lepik, że jego odmrażanie trwało dłużej niż zwykle.

Podobne artykuły