Festiwal przedszkolaków

OBORNIKI. Niedzielne popołudnie dla przedszkolaków i ich rodziców minęło śpiewająco za sprawą XII festiwalu piosenki , który odbył się w sali OOK. Uczestniczyły w nim dzieci z całego powiatu. Na scenie pojawiły się reprezentacje przedszkoli i zerówek. Wszystkie otrzymały gromkie brawa, dyplomy i drobne upominki za swój występ. 

Swoje solowe występy wokalne zaprezentowali Zosia Kałużyńska z piosenką "Nie śpijcie kiedy wiosna’, Igor Wach z utworem "Bezpieczna Zabawa’, Ola Maćkowiak śpiewając "Królewna Wiosna’, Agata Suszek z piosnką "Kolega z przedszkola’, Natalka Migaszewska z pioseneczką "Już do progu przedszkola’, Laura Tecław z roztańczoną "Słoneczną Cha Cha’, Natalka Nawrot śpiewając "Psa’, Martyna Ratajczak z uśmiechem na ustach radziła sobie z utworem "Wiosna w błękitnej sukience’, Angelika Garson z czarującą piosenką "Zając Malowany’, Kornel Pyssa radził sobie z "Piosenka Sześciolatka’, Fryderyk Warguła przypominał o wiośnie w utworze "Deszcz’, Marta Czubak bez gitary bluesowej, ale z pełnym zapałem śpiewała "Owocowy Blues’, Igor Krzyścin o porze roku w piosence "Wiosna’.

W grupie "Przyszła wiosna do niedźwiedzia’ śpiewali Zuzia Masiera, Patrycja Schwarz, Ada Mysiak, Mikołaj Aniołek. W utworze "Wdech i wydech’ wykazali się Dagmara Derda, Jakub Matczak, Oliwia Pilarska, Amanda Sznajder, Zuzia Szymczak i Wiktoria Wielgosz. Przy utworze "W karmniku’ zbierali oklaski Wiktoria Boniak, Marika Baszczyńska, Gabrysia Rychlewska, "Domowy rap’ przedstawili Sergiusz Skowroński, Martynka Janka, Jagoda Lis oraz Iga Kudlińska. Skakali wraz ze swoją skacząca piosenką "Skaczące nutki’ Marysia Kieljan, Ala Wiśniewska, Wiktoria Bednarz, z owocowym uśmiechem Adrianna Mysiak, Mikołaj Aniołek, Patrycja Schwarz i Zuzia Masiera wyśpiewali utwór " Cytryna’. 

Całość przerywana była przez zagadki prowadzącej wydarzenie Elżbiety Brodzińskiej, która za każdą prawidłową odpowiedź nagradzała drobnym upominkiem. Zabawa ściągnęła niemałe grono dorosłych, jak i dzieci, którzy wspólnie śmiali się i kibicowali swoim faworytom. Zwycięzcami, którzy 30 maja wezmą udział w etapie rejonowym, zostali Zosia Kałużyńska, Agata Suszek, Kornel Pyssa, Fryderyk Warguła, Marta Czubak i Igor Krzyścin. Laureatom gratulujemy a Czytelników zapraszamy do obejrzenia relacji z festiwalu na naszej stronie www.oborniki.com.pl.

Podobne artykuły