Dziewczęta ze Sparty zapewniły sobie pierwszoligowy byt

KOŚCIERZYNA. Twierdza Kościerzyna zdobyta. Tak najkrócej można rzec po meczu, w którym Sparta zapewniła sobie pierwszoligowy byt na następny sezon . LIS Kościerzyna – Sparta Oborniki 34:38 (15:19).

Oborniczanki  zagrały podstawową siódemką. Znów pokazały się z bardzo dobrej strony pod względem przygotowania kondycyjnego, waleczności i mądrej, rozsądnej gry przez pełną godzinę. Tym razem kościerzyniankom nie pomógł własny parkiet ,ani prowadząca w tabeli strzelczyń I ligi Justyna Belter.

Podopieczne trenera  Tomasza Konitza uzyskały przewagę od pierwszych minut, na przerwę schodziły prowadząc 19:15. Po zmianie stron ta przewaga powiększyła się nawet do ośmiu bramek.

W końcówce czerwoną kartkę otrzymała Adrianna Celka. Gra w osłabieniu pozwoliła nieco odrobić straty rywalkom, ale tego dnia wygranymi mogły być jedynie piłkarki znad Warty i Wełny.

Po przegranej AZS-u Gdańsk z MTS Kwidzyn, Sparta zrównała się ilością punktów z akademiczkami, a mając lepszy bilans bezpośrednich spotkań wysunęła się na czoło tabeli dodatkowej. Gratulujemy zawodniczkom i trenerowi  ambitnej rywalizacji, która przyniosła pierwszoligowy byt oraz radość sympatykom obornickiego szczypiorniaka.

Sparta: Joanna Olenderek, Dominika Walkowiak, Urszula Filoda 5,  Anna Żołyniak 4, Justyna Cieśla 8, Joanna Gładecka 14, Adrianna Celka 7.