Porażka na inaugurację piłkarskiej wiosny

OBORNIKI, KONIN. Nie udał się wyjazdowy mecz pierwszy tej wiosny piłkarzom trzecioligowej Sparty Oborniki, którzy przegrali w Koninie z Górnikiem 2:1. Początek meczu nie zapowiadał porażki, bowiem oba zespoły grały bardzo zachowawczo, z lekką przewagą Sparty. Niestety, w 27 min. meczu po błędzie obrony Sparty, która źle się ustawiła, gospodarze objęli prowadzenie. Do końca pierwszej połowy nic szczególnego na boisku się już nie wydarzyło.

Druga połowa też nie była wielkim widowiskiem, gospodarze prowadząc 1:0 kontrolowali przebieg gry, a Sparta nie potrafiła znaleźć sposobu na zdemontowanie defensywy zawodników z Konina. W 67 min. koninianie prowadzili już 2:0. Po błędzie w ustawieniu Jakuba Słowika, piłka wylądowała w siatce. Kolejne zmiany w składzie oborniczan ożywiły trochę grę, jednak nie wpłynęły na zmianę wyniku. W 80 min. Golon zdobył z rzutu wolnego z około 22 metrów bramkę kontaktową, jednak na wyrównanie już nie starczyło czasu.

Skład Sparty: Słowik – Głowacki, Golon, Radziwołek, Zawadzki, Jóźwiak (46 min Jarentowski), Cyranek, Pytlak, Paździerski (78 min. Zarębski), Sowiński (76 min. Piasek), Kopaniarz (86 min. Kopaniarz).